ویلا زرین

ویلا زرین

ویلا زرین


موقعیت: سولقان

سال: 1398

طراحان: شهاب میرزاییان/ الهام ابراهیمی

طراحی ویلا همساز با محیط طبیعی مبتنی بر اصول فنگشویی

درطراحی این ویلا تلاش  بر این بوده است ساختمان با بستر و محیط طبیعی همساز شود و کاملا در دل طبیعت جای گیرد. این ویلا بعلت شرایط حاکم ( اجرای سازه پیش از طراحی) چالش ها زیادی را در پی داشت تا طراحی مطابق با خواست کارفرما انجام شود. همچنین بعلت قرار گیری زمین بنا بین دو تراز مختلف ارتفاعی جهت اتصال آنها کانسپت طراحی به سمتی رفت که پله در این ویلا عنصر اصلی ساختمان و ارتباط دهنده ی دو تراز هست و در واقع در این پروژه نقش پله چیزی فراتر از ارتیاط بین طبقات است.پله از تراز اول شروع شده و بعد از حرکت در بنا که هم نور و هم تهویه طبیعی دارد به تراز دوم رسیده و از طریق تعبیه ی پلی متحرک به باغ موجود در تراز دوم متصل میگرد .

استفاده از بادگیر به درخواست کارفرما و استفاده از تهویه ی طبیعی در این پروژه ، تعبیه ی استخر چهار فصل و استفاده از متریال های طبیعی همچون سنگ رودخانه ای از دیگر ویژگی های این ویلا می باشد.

استفاده از علم فنگشویی و توجه به انرژی های حاکم و جهت های جغرافیایی و بهره گیری از آنها در طراحی برای ایجاد فضایی بهتر برای زندگی با توجه به نیاز و درخواست کارفرما صورت گرفته است و قلب بنا مرکز انرژی می باشد.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
نظر
500 کاراکتر

توجه: جهت جواب دادن به نظرات کاربران، ایتدا روی آیکون کلیک و بعد اقدام به ثبت نظر نمایید

نگین رستم پور

نگین رستم پور (مهمان)

28 ماه پیش

عالیه


الهام ابراهیمی

الهام ابراهیمی (مدیر)

27 ماه پیش

ممنون از توجهتون

جواب
سالار

سالار (مهمان)

29 ماه پیش

امکان بازدید هست؟


الهام ابراهیمی

الهام ابراهیمی (مدیر)

27 ماه پیش

سلام، طراحي در مراحل اوليه اجرا هست.

جواب